Prof. Dr. Adnan Demircan

Prof. Dr. Adnan Demircan 31 Aralık 1963 tarihinde Mardin'in Ömerli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Prof. Dr. Adnan Demircan Akademisyen, ilahiyat profesörü ve araştırmacı yazar olarak tanınmaktadır.

Prof. Dr. Adnan Demircan Eğitimi

İlk ve orta öğretimini doğduğu yer olan Ömerli'de, liseyi ise Mardin merkezde bulunan Mardin Tarım Meslek Lisesi'nde okumuş daha sonra Üniversite eğitimi için Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne girmiştir. 1987 yılında İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Adnan Demircan mezun olduğu sene Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İslam tarihi ve Uygarlığı Bilim Dalı’nda Yüksek lisansa başlamıştır. 1989 yılında yüksek lisansını, 1994 yılında ise doktorasını yine Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır.

Prof. Dr. Adnan Demircan görevleri

Ocak 1992 tarihinde Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi araştırma görevlisi olarak mesleğe başlayan Prof. Dr. Adnan Demircan 1994'de ise yardımcı doçent olarak aynı Üniversite’ de kadro almıştır. 1996 yılının Ekim ayında Doçent olan Prof. Dr. Adnan Demircan 2003 yılının Şubat ayında ise Profesör unvanı kavuşmuştur. Daha sonra ise 2012'de İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde göreve başlayan Prof. Dr. Adnan Demircan halen aynı fakültede öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır, Profesör Doktor Adnan Demircan'ın onlarca kitabı ve yüzlerce makalesi bulunmaktadır. Prof. Dr. Adnan Demircan özellikle Peygamber Efendimizin hayatına dair kitapları aynı zamanda halifeler dönemi, Emeviler Dönemi ile ilgili yoğun çalışmaları bulunmaktadır.

Toplam 60 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.