Aliya izzetbegoviç seti 3 Kitap+1 Hediye

%51
61,00 TL
29,90 TL
%51
Stokta Yok

Aliya izzetbegoviç seti 3 Kitap+1 Hediye

Aliya İzzetbegoviç
HAVALE :29,00 TL %1 EFT İndirimi
%51
61,00 TL
29,90 TL
HAVALE :29,00 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması


islam-deklarasyonu-karton-kapak-kltr-fide-yaynlar-aliya-zzetbegovi-56097-62-B.jpg (36 KB)

İslam Deklarasyonu
Bugün kamuoyuna sunduğumuz bildiri yabancılara ve şüphe içinde olanlara İslam'ın şu veya bu sistemin şu veya bu düşünce grubunun üzerindeki üstünlüğünü ispatlayacak bir metin değildir.Bildiri hangi tarafta olduklarını apaçık bir biçimde kalplerinde hisseden ve nereye ait olduklarını bilen Müslümanlara yöneliktir. Bu gibi insanlar için bu bildiri onların sevgisi ve aidiyetinin ne gibi görevler yüklediği hakkında gerekli sonuçların çıkarılması için bir çağrıdır.Aliya İzzet Begoviç "hedefimiz; Müslümanların İslamlaşması sloganımız; İnanmak ve mücadele etmek" diyerek "İslam Deklarasyonu"nu yukarıdaki ifadelerle ilan ediyordu.


kole-olmayacagiz-genel-fide-yaynlar-aliya-zzetbegovi-57160-63-B.jpg (5 KB)
Köle Olmayacağız
20. yüzyılın en büyük dramlarının yaşandığı Bosna Hersek bilge devlet adamı İzzetbegoviç'in önderliğinde kendini toparlamış ayağa kalkmış ve Avrupa'nın göbeği sayılabilecek bir coğrafyada hayatiyet kazanmıştı. Devlet adamı olmanın çok ötesinde bir kimlik çizen İzzetbegoviç düşünce ufkuyla sadece Bosna halkı için değil tüm İslâm dünyası hatta Batı dünyası için bile büyük öneme sahiptir.Elinizdeki kitapta bu bilge devlet adamının gerek Bosna Hersek gerekse tüm İslâm dünyası ile ilgili temel sorunlar ve bu sorunların çözümlerine ilişkin "bilgi ve hikmet" penceresinden baktığı görüş ve düşünceleri yer almakta. Muhtelif zaman ve zeminlerde yapılmış konuşmalar ve kaleme alınmış makaleler 21. yüzyılda tetiklenmeye çalışılan "medeniyetler savaşı" kaosu için neler yapılabileceğine dair ipuçları da içeriyor.

islami-yeniden-dogusun-sorunlari-kltr-fide-yaynlar-aliya-zzetbegovi-89889-90-B.jpg (25 KB)

İslami Yeniden Doğuş Sorunları
İslam'a göre insani ve bu sebeple de İslami olan her şey son radde iman etmek ve iyi amel işlemekten oluşmaktadır.Bana biri "İslam Nedir?" diye sorduğu ve özellikle de bunu çocuğum yaptığı zaman cevabım şu olacaktır: İman etmek ve iyi amel ilemektir. Ondan sonra da namaz oruç zekat ve hac hakkında konuşurum ve sonunda da şunu vurgularım bunlar ibadetlerdir. Eğer senin ruhun Allah'a olan imanla ve davranışların iyilik etmekle doluysa onlar İslam'a aittir. Yok eğer bunlar yoksa bu ibadetler diğer bütün boş inançlar gibi anlamsızdırlar.İslam'ın ilerlemesini sakin ve teslimiyetçi kimseler değil cesur ve isyankar ruklu kimseler gerçekleştirecektir.


genclik-ve-cihad-risaleler-2-tasavvuf-ravza-yaynlar-hasan-el-benna-234579-23-B.jpg (21 KB)

Gençlik ve Cihad
Ey Gençler!Bir fikir ancak kendisine olan inanç güçlü olduğu yolunda samimiyetle çalışıldığı çokça gayret sarf edildiği uğrunda hiçbir fedakarlıktan kaçınılmadığı zaman başarıya ulaşır. Bu başarının dört temel ilkesi vardır. Bunlar: İman samimiyet gayret ve çalışmadır. Bunların dördü de gençlere ait özelliklerdir.İmanın esası canlı bir kalp samimiyetin esası temiz bir ruh gayretin esası kuvvetli bir şuur çalışmanın eası ise canla başla gayret etmektedir.
Kitap Özellikleri
Basım Yılı2019
Baskı1
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat12*21, 14*23, 12*21, 13,5*19,5
ISBN-10259331
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı102+287+184+117
100 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
ayni-gun-kargo-669x371.png (26 KB)
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.