Antik Dönemden Günümüze Gayrinizami Harp

%35
40,00 TL
26,00 TL

Antik Dönemden Günümüze Gayrinizami Harp

Brian Hughes
HAVALE :26,00 TL %1 EFT İndirimi
40,00 TL
%35
%35
26,00 TL
HAVALE :26,00 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması

GAYRİNİZAMİ HARBİN KÖKENLERİ
TAKTİKLERİ VE GERİLLALAR...


Küresel silahlı çatışmalara bakıldığında en fazla öne çıkan muharebe türünün yeni nesil tezahürleriyle gayrinizami harp ve gayrinizami kuvvetlere karşı harekat olduğu söylenebilir. Bu önemine karşın Türkçe literatürde gayrinizami harp hak ettiği değeri görmemiştir. Gizli Teşkilatlar Serisi'nin elinizdeki yeni kitabı ülkemizde henüz emekleme aşamasında olan gayrinizami harp çalışmalarını marjinal bir konu başlığı olmanın ötesine taşımaya katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
Brian Hughes ve Fergus Robson'ın editörlüğünü üstlendiği kitap okuyuculara zaman ve mekanda oldukça geniş bir yelpazede dikkat çekici birçok konu başlığı sunuyor. Ayaklanma ve ayaklanmaya karşı koyma çerçevesinde kitapta Afganistan Cezayir Filistin İrlanda ve Amerika'daki modern örnekler işleniyor. Dahası kitap kronolojik olarak M.Ö. 7. yüzyıla kadar geri giderek gayrinizami harp uygulamalarındaki kesinti kopukluk ve değişimin yanı sıra süreklilikleri de görmemizi sağlıyor. Fransız Ordusu'nun Vendée İtalya Mısır ve Suriye'de ayaklanmalar ve şiddetli mukavemet karşısındaki tutumu freebooter'ların Hollanda'da yürüttüğü küçük savaş geç dönem Ortaçağ İskoçya'sında  gerilla harbi M.Ö. 2. yüzyıl  Mısır'ında gerilla harbi ve eski Yunan savaş tarzındaki çeşitlilik kitapta işlenen diğer konu başlıkları.
"Antik Dönemden Günümüze Gayrinizami Harp" yeryüzünde en çok görülen bu muharebe türünün kökenlerini taktiklerini çeşitli zaman ve coğrafyadaki uygulamalarını merak eden herkesin ilgi duyacağı bir çalışma.

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786257631013
Basım Yılı2021
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat13,5 x 21
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı352
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.