Arapça Kitaplar

Arap alfabesi kelimenin tam anlamıyla bir alfabe sistemine uymuyor çünkü sadece ünsüzlerden oluşuyor. Harflerin nasıl okunacağını gösteren hareketler olmasına rağmen, bu hareketler eğitim dışındaki amaçlar için kullanılmaz.

 Malta adasının ulusal dili olan Maltaca, 11. yüzyılda Sicilya adasından Araplardan çok ilham aldı. Sicilya - Arapça kökenli bir dil olarak kabul edilir.

 Arapçanın Kökeni

 Arapça dilbilgisi kuralları ile oluşturulmuş ve birçok Arapça kelime içermesine rağmen, Latince yazılmış tek Arapça kökenli dildir. Günlük hayatta kullanılan kelimelerin ve fiillerin çoğu Arapça kökenlidir.

 Arapça diğer dilleri etkilediği için ünlü olsa da, diğer dillerden de çok etkilenir.  Arapça kitaplar sitemizden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Yüzyıllar boyunca Arapça, Aramice, İbranice ve Eski Yunanca gibi dillerden kelimeler aldı. Arapça 'şehir' anlamına gelen 'madina' kelimesinin kökenleri Aramice ve İbranicedir.

 Yaygın Bir Dildir 

 Arapça dünyada yaygın olarak konuşulan dillerden biridir. Çince, İspanyolca, İngilizce ve Hintçeden sonra dünyanın en çok konuşulan 5. dilidir. 

 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre Arapça ana dili İngilizce olan kişiler için öğrenmesi en zor dillerden biri. Tabii ki Arapça, anadili Türkçe olanlar için öğrenmesi daha kolay bir dildir.

 

Toplam 1481 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.