Değişen Yüzüyle Doğrudan Pazarlamada Televizyon Reklamları

%5
50,00 TL
47,50 TL

Değişen Yüzüyle Doğrudan Pazarlamada Televizyon Reklamları

Yazar: Ayla Topuz Savaş Yayınevi: Akademisyen Kitabevi

Değişen Yüzüyle Doğrudan Pazarlamada Televizyon Reklamları

%5
%5
50,00 TL
47,50 TL
Kazancınız:2,50
Kitap Açıklaması

Her geçen yıl talebin arttığı internet aracılığıyla satışın/e-ticaretin temelleri doğrudan pazarlamaya dayanır. Doğrudan pazarlama (direct marketing) uzun yıllar farklı reklam araçlarıyla uygulanmış temel kuralları olan stratejik bir kavramdır.
İlk bölümde doğrudan pazarlama ile yeni tüketici kavramı tüketicinin değişen yaşam tarzı ürün zayiatı (shrinkage) niş pazar ve kitlesel bireyselleştirme ilişkilendirilmiştir.
Çalışmanın ana konusunu ise doğrudan pazarlama televizyon reklamları oluşturmaktadır. Doğrudan pazarlama araçlarından  olan TV  reklamları yaratıcılıktan uzak yayınlar olarak görülmüş akademik olarak da ilgi gösterilmemiştir.   Ancak son dönemde bu tür reklamlar  yaratıcılığın ünlülerin ve reklam çekiciliklerinin kullanıldığı yüksek bütçeli TV reklamları haline gelmiştir. Bu reklamlar iki farklı forma sahiptir: Infomercial uygulamalar ve doğrudan tepki televizyon reklamları (direct response TV).
Infomercial uygulamaların tarihsel süreci açıklanmış; günümüzde e-ticaret sitelerinin reklamları olarak yayınlanan doğrudan tepki televizyon reklamları güncel örneklerden yola çıkılarak sınıflandırılmıştır. Tüketimin arttığı özel dönemlerden biri haline gelen Black Friday ve Efsane Kasım 2020 döneminde yayınlanan doğrudan tepki TV reklam kampanyaları değerlendirilmiştir. Bu kitapta ayrıca alanda çalışma yapmak isteyen akademisyenlere araştırma önerileri sunulmuştur.

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786257707794
Basım Yılı2021
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat13,5 x 21
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı140
150 TL ve üzeri kargo bedava
favorilerime ekle Fiyatı düşünce haber ver!
Paylaş:
150 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.