Dipsiz Çukurun İçine Doğru: Bir Nöropsikiyatrın Rahatsız Zihinler Üzerine Notları

%28
32,00 TL
23,04 TL

Dipsiz Çukurun İçine Doğru: Bir Nöropsikiyatrın Rahatsız Zihinler Üzerine Notları

%28
%28
32,00 TL
23,04 TL
Kazancınız:8,96
Kitap Açıklaması

Bu kitap şizofreni iki uçlu bozukluk depresyon sanrılar anoreksiya nervoza dönüştürme bozukluğu ve yadsıma sendromu hakkında. Fakat aynı zamanda hissettiği çaresizliğin kısırdöngüsünden kurtulamayan Thomas; bedeniyle ilgili gerçeklikten kopuk kanaatlerin komaya sürüklediği Emma; yaşadığı toplumun ırkçılığı altında ezilen Junior; koşullarla başa çıkamayınca çözümü hasta rolüne çekilmekte bulan Christopher; çileci tutumunun yeme bozukluğuna sürüklediği Caitlin; ve siz ve biz ve hepimiz hakkında.
Anthony David kimi zaman fizyolojik nedenlerin genetik mirasın ya da travmatik bir kazanın kimi zaman da protestonun inançların umutsuzluğun kendi momentumunu kazandığı iradenin akıp gittiği gerçek hikâyeler aracılığıyla okuru Dipsiz Çukurun İçine Doğru çekiyor. Bu çukurun karanlığında yitmemenin tek yolu zihni ve bedeni iki ayrı varlıkmış gibi düşünmeden biyolojik psikolojik ve toplumsal alan arasındaki sürekliliği kaybetmeden maddi beynimiz dışında bir gerçeklik olmadığını unutmadan bireyi yeniden inşa etmek.
"Profesör David'in ele aldığı yedi vaka hem beynin hem de rayından çıkmış zihinlerin yarıklarını ve bitişme noktalarını gözler önüne seriyor. Hastalarının öznel iç yaşamlarını vurgularken sinirbilimin ilkelerinden kopmadan modern tıp düşüncesindeki indirgemeciliğin panzehirini sunuyor."

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786057685810
Basım Yılı2021
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat13,5 x 24
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı176
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.