Hizmet İçi Eğitim, Motivasyon ve Performans Boyutlarıyla İnsan Kaynakları Yönetimi

%18
30,00 TL
24,60 TL

Hizmet İçi Eğitim, Motivasyon ve Performans Boyutlarıyla İnsan Kaynakları Yönetimi

Dr. Münevver Bayar
HAVALE :24,35 TL %1 EFT İndirimi
30,00 TL
%18
%18
24,60 TL
HAVALE :24,35 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması

İnsan kaynakları yönetimi çalışanların davranışlarını tutumlarını ve performansını etkileyen politikaları uygulamaları ve sistemleri ifade etmektedir. Birçok işletme insan kaynakları yönetimine başvurmakta ve insan kaynakları yönetimi de işletmelerin hayatta kalmasını etkinliğini ve rekabet gücünü belirlemede önemli bir rol oynamaktadır. Etkili İKY uygulamaları çalışanları ve müşteri memnuniyetini yaratıcılığı inovasyonu üretkenliği artırmakta ve işletmelerde olumlu bir itibarın geliştirilmesine katkıda bulunarak işletme performansını artırmaktadır.
Günümüzde işletmeler nitelikli personeli en yüksek memnuniyet seviyesinde tutmak durumundadırlar. Çalışma ortamlarını tatmin edici ve hoşa gidecek bir şekilde yapılandırılmamış işletmeler nitelikli personeli ellerinde tutma konusunda zorlanacaklardır. Özellikle iş yerine ve çalışma şartlarına alışmakla meşgul olan yeni istihdam edilmiş personelin işine profesyonel bir bakış açısı ile bakması oldukça güçtür. İşe alım sürecinde karşılaşılan bu tür sorunları azaltmak ve çalışanların performansında olumlu değişiklikler yapmak için işletmeler eğitim ve geliştirme programlarına önem vermek zorundadırlar.
Motivasyon güdüleme terimi ile eş anlamlıdır. Örgütte çalışan bireylerin olası ihtiyaçlarının yeterli düzeyde tatmini ile sonuçlanacağı bir iş ortamı yaratarak bireyin kendisinden beklenilen davranışı yapmak üzere harekete geçmesi için etkilenmesi ve isteklenmesi sürecidir. Bu kitapta insan kaynakları yönetiminde önemli bir rol oynayan hizmet içi eğitim ve motivasyon unsurları ile bu unsurlarla çalışan performansı arasındaki ilişki ortaya konulmaya çalışmıştır. Kitabın akademisyenler öğrenciler ve insan kaynakları yönetimi alanına ilgi duyan tüm okuyuculara bilgi kaynağı olacağını umut ediyorum.

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786257296168
Basım Yılı2020
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat16 x 23,5
Kağıt Türü1. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı222
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.