Orta Anadolu Halk Kültüründe Deyimler ve Hikayeleri

%40
40,00 TL
24,00 TL

Orta Anadolu Halk Kültüründe Deyimler ve Hikayeleri

%40
%40
40,00 TL
24,00 TL
Kazancınız:16,00
Kitap Açıklaması

Milletleri millet yapan ve onu dünya milletleri arasındaki yerini belirleyen "Doğum düğün aile yapma aileyi yaşatma aileyi sona erdirme oyun mekân halk takvimi çeşitli konularda halk inançları yardımlaşma dayanışma köy odaları iskân şiir mani gülmece hikâye destan deyim beddua hayır dua ve hikâyeleri gibi kültür unsurlarına yer verildi.

Üç yüz başlık altında ele aldığımız bu unsurlarımızın önlemli bir kısmı aslına sadık kalınarak genel ağızla anlatılırken bir kısmı yerel ağız ve anlatımla bir kısım deyim de yöresel hikâye ve ağızla aktarılarak Çorum Yozgat Kırşehir Kırıkkale Ankara  Çankırı Nevşehir Aksaray Niğde Kayseri Sivas Konya yöresinin kültür unsurlarına farklı bir pencereden bakılmaya çalışıldı.

Unutulmak ve yok olmak üzere olan bu kültür unsurlarını derleyip toplayarak kitap halinde yazılı hale getirmek ve gelecek nesillerimize aktarma amaç edinildi.

Daha evvel yayın hayatına geçirdiğimiz 1440 sayfalık çalışmamız; "Oğuz Boyları Aşiret Oymak Cemaatler Şecere" Kitabımızla birlikte bu kitabımızda Bilge Oğuz Yayınları arasında yayın hayatına geçirilip  bilim camiası ve Türk Milletinin hizmetine sunuldu.

Kitap Özellikleri'''''''''
Barkod9786257834230
Basım Yılı2020
Baskı1
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat13,5 x 21
Kağıt Türü2. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı344
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.