Ankara'nın Adı Var

%34
124,00 TL
81,84 TL
%34
%34
124,00 TL
81,84 TL
Kazancınız:42,16
Kitap Açıklaması

Kar Ankara'ya ne yapar? Hacı Bayram Kocatepe Maltepe camilerinden bir mahalle mescidinden kalkan cenazeyi uğurlayanlar hangi yönleriyle birbirinden farklıdır? "06" plakası başka kentlerde ne çağrıştırır? Kızılay'a neden inilir? Bahçeli'de yürümek nasıl bir şeydir? Ankara'nın sonbaharı nasıldır? Kâğıt mendilciler sokak müzisyenleri dilenciler kitapçılar kente ne katar? Ankara resmî midir? Martılar Ankara'ya nereden gelir? Ankara Ramazan'ı nasıl geçirir?
Mehmet Aycı 30 yılı aşan "Ankaralı" kimliğiyle kente göz hizasından bakıyor. Alışılmış kent kitaplarından farklı olarak gündelik hayattan kültürel ve sosyal değişimin izlerini sürüyor. Ahmet Rasim'in Eşkal-i Zaman ve Şehir Mektupları kitaplarında yaptığını daha içeriden ve daha içselleştirerek yaşadığı kentin hallerine tanık ve tercüman oluyor.
Edebiyatın pek çok alanında usta işi eserler veren denemede kendine ait bir dil geliştiren Aycı'nın bu kitabı onun geniş ilgilerinin bir verimi olarak okunabilir. Şairliğinin ve denemeciliğinin gücünü kent yazılarında da kullanan Aycı'nın farkında olmadığımız sıradan bulduğumuz ayrıntılardaki zenginliği kentin bizimle değişen hallerini kitaplaştırması kent edebiyatımız için olduğu kadar Ankara kitaplığı için de bir kazanç... Kitaptaki metinler gündelik hayatın tarihi kültür tarihi mekân sosyolojisi ve kent antropolojisi çalışanlar için yeni imkânlar ve bakış açıları sunuyor. Deneme olsalar bile...

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786057234872
Basım Yılı2023
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat13,5 x 21
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı184
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.