Deneyim ve Eğitim

%30
16,00 TL
11,20 TL

Deneyim ve Eğitim

John Dewey
HAVALE :11,09 TL %1 EFT İndirimi
16,00 TL
%30
%30
11,20 TL
HAVALE :11,09 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması

John Dewey yalnızca bir filozof olmayıp aynı zamanda eğitimin pratiğinden gelen bir düşünürdür. Eserlerinde ve düşüncelerinde okulun kalbinin öğretmen olduğunu onların son derece donanımlı bir şekilde yetiştirilmesi gerektiğini vurgularken günümüzde de artık bir olmazsa olmaza dönüşen öğrenci odaklı eğitim sisteminin de ilk temellerini atmıştır.

John Dewey diğer önemli kitabı Demokrasi ve Eğitimden yaklaşık 20 yıl sonra yayınladığı Deneyim ve Eğitim adlı bu eserinde geleneksel ve ilerlemeci eğitim anlayışlarını derinlemesine tartışmış ve ne yeni ne de eski eğitim sisteminin deneyim felsefesine yer vermemesi nedeniyle yeterince sağlıklı olmadığı sonucuna varmıştır.

Atatürk 1924 yılında kendisini Türk eğitim sistemini yeniden yapılandırmak için Türkiye'ye davet etmiş o da büyük bir memnuniyetle gelmiştir. Türkiye'de kaldığı 2 aylık süre içerisinde gerek İstanbul gerekse diğer şehirlerdeki çeşitli okullarda incelemelerde bulunmuş konferanslar vermiş Atatürk'le çağdaş bir eğitimin nasıl olması gerektiği hakkındaki düşüncelerini paylaşmıştır.

Amerika'da Silikon Vadisi'ni oluşturan beyinlerin yetiştirildiği ve bugün de yürürlükte olan yapılandırıcı ve analitik eğitim-öğretim sistemin kurucusu olan John Dewey sadece 20.yy'a değil kendisinden önceki dönemlere de eğitim felsefesine ve pratiğine getirdiği yeni yaklaşımlarla ışık tutmuştur.

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9789944344388
Basım Yılı2007
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat13,5 x 20,5
Kağıt Türü1. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı112
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.