Eğitimde Bütçe Yönetimi

%28
40,00 TL
28,80 TL

Eğitimde Bütçe Yönetimi

Kasım Karakütük
HAVALE :28,80 TL %1 EFT İndirimi
40,00 TL
%28
%28
28,80 TL
HAVALE :28,80 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması

Tüm devletlerde öncelikli gündem maddesinin bütçe olduğu sırada ulusal gelir içinden önemli bir pay alması gereken eğitim bütçesinin yönetiminin ele alınmaması bir eksiklik olur. Çünkü eğitim yönetiminde bütçe yönetiminin yaşamsal önemi vardır. Topluma daha nitelikli ve çağın gerektirdiği eğitimin sunulabilmesi eğitim örgütlerinin amaçlarını etkili biçimde gerçekleştirebilmesi için eğitime ayrılmış olan paranın iyi yönetimi; eğitimin gelirlerinin artırılmasını giderlerinin savurganlık edilmeden yapılmasını gerektirmektedir.
Eğitimde Bütçe Yönetimi kitabı kamu (devlet) kesimi eğitim örgütlerinde ve okulda bütçe yönetimi sürecini konu edinmekte; özel sektör ile vakıf eğitim örgütlerinde bütçe yönetimi süreci kapsam dışında kalmaktadır. On bölümden oluşan Eğitimde Bütçe Yönetimi kitabının giriş bölümünden sonra eğitim bütçesinin kuramsal çerçevesi üçüncü bölüm eğitim bütçesinin tarihi dördüncü bölüm eğitim bütçesi hukuk ilişkisine ayrılmış beşinci bölümde eğitim bütçesinin hazırlanması ve örgütlenmesi konusu incelenmiş altıncı bölümde eğitimde bütçeleme teknikleri belirtilmiş yedinci bölümde eğitimin gelirleri-giderleri açıklanırken sekizinci bölümde eğitim örgütlerinde gelir-gider-satınalma işleri dokuzuncu bölümde eğitim bütçesini sabit fiyatlarla değerleme onuncu bölümde eğitim bütçesini denetleme-değerlendirme konuları ele alınmıştır.
Eğitimde bütçe yönetiminin başlıca konularının bir bütünlük içinde anlaşılır biçimde ele alınmaya çalışıldığı bu kitap eğitim yönetimi alanında konuyla ilgili ilk kitap olma özelliği taşımaktadır. Kitabın yeni araştırmalara yayınlara kaynak olması eğitim yönetimi alanındaki öğretim elemanlarına lisansüstü öğrencilere eğitim-okul yöneticilerine politika oluşturuculara ve konuya ilgi duyanlara yararlı olması umut edilmektedir.

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786257228367
Basım Yılı2021
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat16 x 23,5
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı288
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.