Hz. Nuh Aleyhisselam

%32
116,00 TL
78,88 TL
%32
%32
116,00 TL
78,88 TL
Kazancınız:37,12
Kitap Açıklaması

Peygamber kıssaları aslında insanoğlunun yeryüzündeki tarihî serüvenine ışık tutan ibretlik gerçeklerdir. Samimi yaklaşım gösterdiği takdirde insan her zaman ve her yerde peygamber kıssalarında yolunu aydınlatacak doğruya ulaştıracak sıkıntılı anlarda teselli ve rehber olacak örnekler bulacaktır.
Peygamberlerin asıl vazifesi tebliğ ve irşaddır. Tevhid inancını ve Allah Teâlâ'nın emirlerini insanlara iletmek ve onları doğru olana yönlendirmektir. Onlar bu kutlu vazifeyi yerine getirirken aynı zamanda yaşantılarıyla insanlara rehber olmaktadırlar. Tarihimiz bu büyük şahsiyetlerin hayatlarını konu eden binlerce esere sahiptir.
Hz. Nuh'un [aleyhisselâm] kıssası peygamber kıssaları içinde ayrı bir önem arzeder. İnananlar için hikmet ve ibret bakımından oldukça zengin bir kıssadır. Onda insan inanması gereken değerleri ve bu değerler uğruna fedakârlık örneği ülü'l-azm; büyük bir peygamberin mücadelesini ve ilâhî hikmetleri bulur.
Necdet Aslan'ın hazırladığı ve Semerkand Yayınları tarafından istifadeye sunulan bu çalışma Hz. Nuh alehisselâmın hayatı üstün ahlâk ve meziyetleri ile ilgili konuları ele alan bir derlemedir.

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786051595856
Basım Yılı2022
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat13,5 x 21
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı166
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (2)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.