Kentsel Planlama

65,00 TL
65,00 TL
Kitap Açıklaması

• Yarım yüzyılı aşan bir süredir kent planlaması eğitimi verilen Türkiyede kentsel planlama alanında ilk kez hazırlanan Ansiklopedik Sözlük kitabı ülkemizdeki tüm planlama bölümlerinden 92 akademisyen ve uzmanın katılımı ile gerçekleştirilen ve son derece geniş bir ilgi alanına sahip olan mekânsal planlama konusunda yapılmış kapsamlı bir çalışmanın ürünüdür.

• Bu çalışma ile kentsel planlama alanında yayımlanmış sözlük çalışmalarının bir adım ötesine geçilerek kapsam bakımından ansiklopedi ile sözlük arasında kalan bir alanın doldurulması hedeflenmiştir.

• Kentsel Planlama: Ansiklopedik Sözlük kitabında planlamada analiz teknikleri bölge planlama çevre ve yaşam kalitesi ekoloji ve planlama ifade teknikleri imar hukuku kent ekonomisi sosyolojisi tarihi kent kentleşme kentsel koruma kentsel standartlar kentsel politika kentsel riskler kentsel tasarım kentsel yenileme ve dönüşüm sanayi konut kıyı turizm planlaması ulaşım ve lojistik hizmetler v.b. konu başlıkları 250 madde halinde okurların incelemesine sunulmaktadır

Kitap Özellikleri
Barkod9786058844421
Basım Yılı2016
Baskı2
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat24x16,5
Kağıt Türü1. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı540
DerleyiciMelih Ersoy
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.