Oğuz Boyları

%40
200,00 TL
120,00 TL
%40
%40
200,00 TL
120,00 TL
Kazancınız:80,00
Kitap Açıklaması

Çorum Yozgat Kırıkkale Kırşehir Çankırı Nevşehir Tokat Ankara Aksaray Kayseri Konya Niğde Sivas Malatya Kahramanmaraş Adıyaman Adana İçel Osmaniye Hatay Gaziantep Kilis Yöresi.

Tarihte Danişmendli Selçuklu Eretna Karamanoğlu Dulkadirli Ramazanoğlu Memluklu ve Osmanlı Devleti siyasi hâkimiyetlerinde bulunmuş Çorum Yozgat Kırıkkale Çankırı Nevşehir Kırşehir Ankara Aksaray Kayseri Niğde Sivas Kahramanmaraş Osmaniye Malatya Adıyaman yöresi başta olmak üzere komşu illerden Adana Hatay Gaziantep Kilis Konya Tokat yöresi konu edilmiştir.

Tarih içerisinde tehcir sürgün gibi nedenlerle bölgeden ayrılan aşiret oymak taifeler konu edilmiş ve bu bağlamda Rumeli Trabzon Kıbrıs Eğe Adaları Rakka (Şanlıurfa) Eskişehir Gümüşhane yöresinde yurt tutmuş yöre uzantılı oymaklardan bilgiler aktarılmıştır.

Bunların yanı sıra çalışma bölgemizde yurt tutmuş Kazak Kırgız Kıpçak Özbek Uygur Boyları ve bunlara bağlı Lezgi Alaş Ahbaza Terekeme Misket Çiğil Karaçay Dağıstan Noğay Malkar Kabardey gibi adlarla anılan oymaklar konu edilmiştir.

Ayrıca kendisini Yörük Türkmen Arap Gürcü Çerkez Muhacir Alevî Sünnî Zaza Kurmançi Kürt Alevîsi Sünnî Kürt adıyla adlandıran oymaklar üzerine durulmuş bunların tarihçeleri ve günümüzde hangi köylerde hangi isimlerle yaşadıkları bilgisi verilmiştir.

Bozoklar Üçoklar ve Ekler adıyla üç cilt olarak yayın hayatına geçirdiğimiz eserimizle Anadolu'da yurt tutmuş binlerce aşiret oymak cemaat taife ve bunların yurt tuttuğu binlerce şehir kasaba karye kışlak hakkında bilgi verilmiş; böylelikle 2525 Sayılı Soyadı Kanunundan evvelki sülale köy ve şehir adını bilen her yöre insanının aile seceresine ulaşacağı duruma getirilmiştir.

Kitap Özellikleri'''''''''
Barkod9786257834001
Basım Yılı2020
Baskı1
Cilt DurumuCiltli
DilTürkçe
Ebat16 x 24
Kağıt Türü1. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı1440
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.