Sahîh-i Müslim Tercüme ve Şerhi (10 Cilt Takım Özel Kutusunda)

%45
680,00 TL
374,00 TL

Sahîh-i Müslim Tercüme ve Şerhi (10 Cilt Takım Özel Kutusunda)

İmam Müslim
HAVALE :374,00 TL %1 EFT İndirimi
680,00 TL
%45
%45
374,00 TL
HAVALE :374,00 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması

İslam hukukunda şerî deliller hiyerarşisinde Kuran-ı Kerimden sonra Peygamber Efendimizin hadisleri gelmektedir. Bu ehemmiyetinden ötürü İslâm âlimleri Resûlullahtan rivayet edildiği bildirilen hadisleri en ince ayrıntısına kadar tetkik etmişlerdir. Sahabe döneminden itibaren sahifelere yazılan hadisler hicri II. asırdan itibaren hacimli eserler olarak telif ve tasnif edilmeye başlanmıştır. Çok çeşitli ve zahmetli hadis toplama faaliyetlerinin ardından pek çok hadis kitabı yazılmıştır. Bunların içinde ehli- sünnet âlimlerince en sahih olma unvanı Ebû Abdillah Muhammed b. İsmâîl el-Buhârî ile elinizde çevirisi bulunan Ebul-Hüseyn Müslim b. el-Haccâcın "el-Câmius-Sahîh" adlı eserlerine verilmiştir.
İmam Buhârî ve İmam Müslimin Sahîhlerinin mevcut hadis kitapları içinde en sahih olanları olarak kabul edilmesinin başlıca sebebi onların hadis ilminde birer otorite olmaları hadisleri seçmede ve tasnif etmede gösterdikleri metodolojik üslup ve gayretleridir.
İmam Müslime ait bu eşsiz eser son dönem fıkıh ve hadis alimlerinden Ahmed Davutoğlu tarafından tercüme edilmiştir. 1912 Bulgaristanın Şumnu vilâyeti doğumlu olan Davutoğlu Mısırda Ezher Fakültesinde eğitim görmüş Şeyhulislam Mustafa Sabri Efendi ile yakın dostluk kurmuş daha sonra ailesiyle Bulgaristandan Türkiyeye gelip imam hatiplik vaizlik Süleymaniye kütüphanesi memurluğu İmam Hatip okulu öğretmenliği ve İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü hocalığı gibi görevlerde bulunarak 7 Nisan 1983 tarihinde vefat etmiştir. Mütevazi ve çalışkan kişiliği ile tanınan Davutoğlu pek çok eser kaleme almış çevirilerde bulunmuştur.
Davutoğlu Sahihi Müslimi tercüme etmek için büyük çabalar harcamıştır. Temin edebildiği bütün şerhlerini gözden geçirdiğini ifade eden Davutoğlu elinde bulunmayan bir şerhini de Hindistandan temin ettiğini ifade etmektedir. Eserin çevirisi bu gün için dahi büyük bir emeği gerektireceğinden o zamanın şartları rağmen ciddi emek ve mesai harcandığı ortadadır. Şifa Yayınevi olarak eseri siz kıymetli okuyucularıma tekrar takdim etmeden önce yayın ilkelerimizin bir gereği olarak çeviri üzerinde gereken tashih tahkik redaksiyon ve editörlük hizmetlerini gerçekleştirme noktasında önemli çabalar gösterdik. İslam ümmetinin bu ortak mirasını yeni çehresiyle sizlere takdim etmekten ötürü mutluluk duyuyoruz.

Kitap Özellikleri
Barkod9786058197978
Basım Yılı2020
Baskı1
Cilt DurumuCiltli
DilTürkçe
Ebat23,5x16,5
Kağıt TürüŞamuha Kağıt
Sayfa Sayısı5748
Yazarİmam Müslim
ÇevirmenAhmet Davutoğlu
135 TL ve üzeri kargo bedava
kargo.png (12 KB)
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.