Dua - Huzura Açılan Kapılar

%40
30,00 TL
18,00 TL

Dua - Huzura Açılan Kapılar

Oğuz Çetinoğlu
HAVALE :18,00 TL %1 EFT İndirimi
30,00 TL
%40
%40
18,00 TL
HAVALE :18,00 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması

Dua Etmek İhtiyacını Gönüllere Ve Zihinlere Alışkanlık Hâlinde Yerleştirmek Maksadıyla Hazırlanan Bu Kitapta Çok Çarpıcı İki Husus Dikkat Çekmektedir: Kader Ve Şefaat...

Kader: Cenab-ı Allah'ın İlmi Doğrultusunda Ezelden Ebede Kadar Kainatı Ve Oradaki Her Çeşit Yaratığı Belli Bir Düzen Ve Ölçüye Göre İdare Ettiği İlahi Bir Kanundur.  Bu Tarife Göre Kader Mutlaktır Değişmez. 'O Halde Dua Ve İbadet Etmenin Faydası Yoktur' Diye Düşünenler Ümitsizliğe Kapılanlar Yanılıyorlar. Dua İle İnsanların Kaderi Değişmez. Fakat Hayatları Değişebilir.  İnsanoğlu İçin Asıl Olan Da Hayattır Ve Cehennemde Ebediyyen Kalmaktan Kurtuluşudur.

Şefaat: İslami Kaynaklarda Bu Kelime; 'Günahkarların Affedilmesi Günahı Olmayanların Daha Yüksek Derecelere Erişmeleri İçin Peygamberlerin Allah'a Yalvarmaları Dua Etmeleri' Olarak Açıklanıyor. 'Şefaat Yetkisi Yalnızca Yerin Ve Göğün Sahibi Olan Allah'A Aittir' (Zümer / 44) Bu Ayeti Esas Alan Mutezile Ve Vehhabi Anlayışı Mensupları 'Kimse Kimseye Şefaat Edemez' Hükmünü Çıkarıyorlar.

Oysa Ki; 'Ancak Hak Dine İnanıp Şâhitlik Eden Kimseler Şefaat Eder. (Zuhruf / 86) Allah Zülcelal Hazretlerinin İzni İle Sevgili Peygamberimiz Ümmetinin Günahkarlarına Sefaat Edebilecektir. Bu İhtimal İnsanları Tövbe İstiğfara Duaya Ve Dini Vecibelerini Daha Titizlikle İfa Etmeye Yönlendirir.

Kitaptan Bir Paragraf:

Tabiat Boşluk Kabul Etmediği Gibi İnsan Hayatı Da Boşluk Kabul Etmez. İnsanoğlu Boş Vakitlerinde Kendisine Ve İnsanlığa Hayırlı İşlerle Meşgul Olmaz İse Şeytanın Yönlendirmesi İle Zararlı İşlerle Meşgul Olma Eğilimindedir. Kalp Ve Zihin Allah'ı Anmaz İse Allah İle Devam Ettirmesi Gereken Bağı Zayıflatırsa Allah'A Tahsis Edebileceği Zaman Ve Saha; Lüzumsuz Faydasız Ve Belki De Zararlı Düşünce Ve Fiillerle Doldurulur. Bu Endişeler Sebebiyle Sevgili Peygamberimiz; 'Allah'ım Beni Göz Açıp Kapayıncaya Kadar Bile Olsa Nefsim İle Başbaşa Bırakma' Diyerek Yalvarmıştır. O Ki; Yanlış Bir İş Yapmaması Günaha Girmemesi İçin Allah Tarafından Korunmaktaydı. Çünkü Allah'In Salih Kulu İdi. Günümüz İnsanının O'Nun Kadar Salih Olması İmkansızlık Ölçüsünde Zordur. Bu Zorluğu Ancak Zikir Ve Dua İle Aşabilir.

Kitap Özellikleri'''''''''
Barkod9786052019740
Basım Yılı2019
Baskı1
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat13,5 x 21
Kağıt Türü2. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı208
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.