Nurettin Topçu Ahlak Seti (3 Kitap)

%30
91,00 TL
63,70 TL
%30
%30
91,00 TL
63,70 TL
Kazancınız:27,30
Kitap Açıklaması

AHLAK.jpg (33 KB)

Utanma veya haya duygusu hem izzetinefsin hem de şeref ve haysiyetin bizdeki bekçisidir. Onunla hem kendi izzetinefsimizi koruruz hem de başkalarının izzetinefsine saygı duyarız. İnsanlara sevgimiz yüzünden onların şeref duygularını da incitmekten utanırız. Utanmayan hem sevgisi hem de insanlık değeri olmayan kişidir.İnsanın sahip olduğu değerler ruh yapısına bağlandıklarından temelde öbür hayvanlardan farklı beden yapısı bulunmayan insan kendi ruhunu vücuduna üstün tutar ve insan olarak ruhuna bağlandığını göstermek ister. Bunun için ilkel toplumlardan medeni toplumlara doğru ilerledikçe insanların vücutlarını elbise ile örtmeleri adet olmuş ve bu hal mediyetler ilerledikçe daha tam şekiller almıştır. İnsanda hayvanlarla ortaklaşa olan bazı hayati görevlerin gizlenmesi ve ahlak kaidelerine bağlanması edep veya iffet duygusunu meydana getirmiştir.
AHLAKNİZAM.jpg (33 KB)

Etrafımızdan imdat istiyoruz gözlerimizin önünde kuvveti temsil eden zümre lakayıt gülüyor. Halka çevriliyoruz cemaat sarhoştur kendine gelemeyecek kadar sızmış bir halde. Kime yalvaralım? Nereye çevrilelim?..

İSYANAHLAK.jpg (32 KB)
Biz hem uysallığa hem de anarşizme karşıyız. Her türlü toplum gerçeğinin her şey olduğu anlayışına karşı olduğumuz kadar bencil ve katı ferdiyetçiliğin de karşısındayız. Ferdin sadece bütün iradeleri aynı şekilde belirleyen bir İrade karşısındaki uysallığını kabul ediyoruz.

Kitap Özellikleri
Basım Yılı 2020
Dil Türkçe
Kapak Ciltsiz
1.KitapAhlak
2.KitapAhlak Nizamı
3.Kitapİsyan Ahlakı
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.