Okul Öncesi Özel Eğitimde Müzik Etkinlikleri

%14
140,00 TL
120,40 TL
%14
%14
140,00 TL
120,40 TL
Kazancınız:19,60
Kitap Açıklaması

"Okul öncesi özel eğitimde müzik etkinlikleri kuramdan uygulamaya okul öncesi dönem ve özel eğitime gereksinim duyan çocuklar için planlanmıştır."

Ortak birlikteliğin ve iş birliğine dayalı bir çalışmanın ürünü olan bu kitap; özel eğitim okul öncesi ve müzik öğretimi alanlarında çalışan ve bu alanlara merak duyan kişi öğretmen ve araştırmacılar için hazırlanmıştır. Bu nedenle kitabın iki ana bölümü bulunmaktadır. Bunlardan ilki kuramsal alt yapı ikincisi ise etkinliklerden oluşan uygulama bölümüdür. Okul öncesi özel eğitime gereksinimi olan çocukların eğitim programının sunulmasında tanıya özel öğretim stratejilerine de yer verilmiştir.

"Bir ders öğretim programı nasıl okunur? Okuyucu tarafından nasıl işlevsel hâle getirilebilir? Ders öğretim programında yer alan kazanımlar doğrultusunda müzikten yararlanarak bir etkinlik nasıl düzenlenir?" soruları bu kitabın çıkış noktasını oluşturan otuz adet müzik etkinliğinin ortaya konmasını sağlamıştır. Bu kitabı hazırlayan yazarlar tarafından akademik anlamda yapılan çalışma alanları doğrultusunda bir ders öğretim programından yola çıkmaya karar verilmiş ve bu konuda "T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Özel Eğitim Öğretim Programı" temel alınmıştır.

Bu kitapta yer alan müzik etkinlikleri okul öncesi dönem ve özel eğitime gereksinim duyan çocuklar için planlanmıştır. Bununla birlikte müzik dayanaklı öğretimin kanıt temelli bir yaklaşım olduğunun açıklanmasından sonra pek çok öğrencinin öğrenirken müzikten yararlanabileceği düşünülmektedir. İlişkili kapsamda kitabın; öğretmenlerin olumlu ve güvenli öğrenme ortamlarının oluşturmasında program kazanımlarında öğrenilenlerin kalıcılıklarının arttırılmasında okul öncesi ilkokul- kaynaştırma bütünleştirme ortamlarında kullanılabileceği ve çocukların mutlu öğrenmeler gerçekleştirebileceği dileklerimizle.

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786253970024
Basım Yılı2023
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat16,5 x 24
Kağıt Türü1. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı186
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.