Türk Eğitim Tarihi

%3
64,00 TL
62,08 TL
%3
%3
64,00 TL
62,08 TL
Kazancınız:1,92
RAVZAA.png (107 KB)
Kitap Açıklaması

EĞİTİM TARİHİMİZİ NİTELİKLİ BİR ESERDEN OKUMAK ve OKUTMAK İSTEYENLER İÇİN...

Türk Eğitim Tarihinden dersler çıkarılması gerekirken onun Eğitim Fakülteleri programlarından çıkarılması çok yanlıştır ama asıl sorun bu değildir.

Asıl önemli olan şudur: Biz eğitimciler ve öğretmenler öğretmen adayı öğrenciler aydınlar yöneticiler... eğitim tarihimizi inceleme araştırma ondan yararlanmayı ilgi alanımız dışına mı çıkaracağız? Onu biz de mi yok sayacağız? Eğer böyle yapıyorsak asıl sorun budur!

Çünkü Türk Eğitim Tarihinin engin birikimi ve ondan çıkan dersler bilinmeden bugünkü eğitim ve öğretmenlik mesleği ile ilgili sorunlar anlaşılamayacağı gibi onların çözümü için yeni fikirler de üretilemez. Öğretmenlerimiz güçlü bir meslek bilinci kazanamazlar. Ayrıca geçmişten günümüze Türk milletinin mutluluğunun ve uğradığı felaketlerin eğitimsel nedenlerini öğrenme fırsatı da kaçırılmış olur.

Temmuz 2006 da Türk Eğitim Tarihinin belli ölçüde programlara konması çok olumlu bir gelişmedir. Ancak bu dersin belirttiğimiz yararları ona gerçekten biz ilgi gösterirsek ortaya çıkacaktır.

Kitap Özellikleri
Barkod9789758792399
Basım Yılı2016
Baskı29
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat16 x 24
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı546
YazarProf. Dr. Yahya Akyüz
135 TL ve üzeri kargo bedava
ucuz son.jpeg (71 KB)
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.