Varlık ve Zaman'ı Anlamak

%33
46,00 TL
30,82 TL

Varlık ve Zaman'ı Anlamak

Erdal Yılmaz
HAVALE :30,51 TL %1 EFT İndirimi
46,00 TL
%33
%33
30,82 TL
HAVALE :30,51 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması

20. yüzyılın en önemli hem felsefesi hem politik tercihleriyle halen en fazla tartışılan düşünürlerinden biri olan Heidegger ontoloji metafizik mantık dil fenomenoloji tarih sanat ve teknoloji alanlarıyla ilgilenen ve bu alanlarda çalışmalar yapanların uğramadan geçemeyeceği bir duraktır.
Başyapıtı olarak bilinen Varlık ve Zaman düşünürün tüm felsefi serüveni boyunca meşgul olduğu temel problemi ortaya koyması ve onu açımlama tarzıyla sonraki eserlerinin genel karakterini belirlemesi açısından biricikliğini korumaktadır. Şüphesiz "varlığın anlamına ilişkin soru"ya önemli açılımlar getiren bu kitabın en çarpıcı katkısı bu soruyu sorması ve onun nasıl ele alınıp analiz edilebileceğine dair takip ettiği yoldur.
Varlık ve Zaman'ı Anlamak öncelikle Varlık ve Zaman'ın Heidegger düşüncesi içindeki yerini belirlemekle işe başlamakta; sonrasında kitabın her bir paragrafını tek tek ele alıp yorumlamaya çalışmaktadır. Bu açımlama gayretinde ise hermeneutik döngünün merkezinde yer alan metinle diyalog kurma yöntemi benimsenmiştir.

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786057646460
Basım Yılı2021
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat14 x 23
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı555
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.