Bir İdam

%35
11,00 TL
7,15 TL
%35
%35
11,00 TL
7,15 TL
Kazancınız:3,85
Kitap Açıklaması

İnsanların çoğu aşırı bencil değildir. Yaklaşık otuz yaşından sonra bireysel hırslarından vazgeçip hatta çoğu durumda neredeyse birey olduklarını unutup temelde başkaları için yaşamaya başlar hayatın yükünün altında ezilirler. Ama sonuna kadar kendi hayatını yaşamayı kafaya koymuş yetenekli inatçı bir azınlık da vardır; yazarlar da bu gruba mensuptur.
George Orwell 1984 ve Hayvan Çiftliği romanlarında ortaya koyduğu romancı yönünün yanı sıra döneminin düzyazı ustalarındandı. Bir İdam yazarın bu yönünü sergileyen biri kitap uzunluğunda dört makaleyi bir araya getiriyor.
"Yazma Sebebim"de Orwell yazarlık serüvenine nasıl başladığını anlatırken "Sanat ve Propagandanın Sınırları"nda savaş çağında sanatın ve edebiyatın konumu üzerine düşüncelerini paylaşıyor. İngiltere'de Nazi işgalinin her an gerçekleşebilecek bir ihtimal olduğu Londra'nın üstüne bombalar yağdığı bir dönemde yazılan "Aslan ile Tek Boynuzlu At"ta Orwell sosyalist devrim gerekliliğini vatansever duygularıyla ve ülkesinin kimliğiyle uzlaştırmaya çalışıyor. Kitaba adını veren "Bir İdam"sa Burma'da görev yaptığı sırada tanıklık ettiği bir idamın etrafında gelişenleri anlatan kısa bir yazı.
Bir İdam bir yazarın ve bir vatanseverin düşünce dünyasından bir seçki.

#deneme #yazarlıkserüveni #ikincidünyasavaşı #sosyalizm #ingiltere #kimlik #propaganda

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9789750748837
Basım Yılı2021
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat12,5 x 19,5
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı120
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.