Sherlock Holmes Serisi ( 8 Kitap )

%62
130,00 TL
49,90 TL
%62

Sherlock Holmes Serisi ( 8 Kitap )

Sir Arthur Conan Doyle
HAVALE :48,40 TL %1 EFT İndirimi
%62
130,00 TL
49,90 TL
HAVALE :48,40 TL %1 EFT İndirimiKitap Açıklaması

tazı.png (2.05 MB)

"Benim adım Sherlock Holmes, benim işim başkalarının bilmediğini bilmektir."

Baskervilles Tazısı kadim zamanlara ait bir lanetin modern zamanda geçen korku dolu hikayesi. Baskerville Konağının gri kuleleri ile Dartmoor'un uçsuz bucaksız bataklıkları Sherlock Holmes ve Dr. Watson'a yeryüzünde pek az insanın çözüme kavuşturabileceği bilmecelerle dolu sırlar sunuyor. Dedektif doğaüstü olayların mantıklı açıklamaları olduğuna inansa da bataklığın bu lanetli tazısı etraftaki herkesin düşüncelerine korku salmayı başarıyor. Söylentilerden başka ellerinde bir ipucu bulunmayan iki dost bu gizem dolu macerayı çözüme ulaştırabilecekler mi?

Serinin bu dördüncü kitabında Sherlock Holmes ve Dr. Watson Baker Street'teki güvenli odalarından çıkıp ıssızlığın ortasında ölümün kol gezdiği bir bilinmeze yolculuk yapacaklar.

"Sana tekrar söylüyorum Watson, eğer imkansızı elersen geriye kalan her ne kadar mümkün gözükmese de gerçeğin ta kendisi olacaktır."


mavi.png (2.14 MB)

Akıl yürütme yöntemleri ve birbirinden gizemli olayları çözmekteki ustalığıyla polisiye-macera severleri kendine hayran bırakan Sherlock Holmes, tümdengelimin en can alıcı noktalarını işlettiği hikâyeleriyle, maceralarına devam ediyor. Üstelik argümanı da belli: “Ben Sherlock Holmes. Kimsenin göremediği şeyleri görmek benim işim.”
bohemya.png (2.21 MB)

Sherlock Holmes, Irene Adler ile "Bohemya'da Skandal" hikayesinde tanışır ve onu alt etmeyi başaramaz. Holmes, ilk ve son kez bir kadın tarafından gölgede bırakılır ve oyuna getirilir. Bu hikaye dışındaki bütün hikayelerde ise kadınlar kurban olarak tasvir edilirler. Ancak Sherlock Holmes'ün zekasını aşan tek kadın Irene Adler, bu açıdan diğerlerinden çok farklıdır. Holmes'ün Irene Adler'a aşk benzeri hiçbir duygu beslemediğini bilmemize rağmen, şu bir gerçektir; "Holmes için sadece bir kadın vardı ve o kadın da belirsiz ve şüpheli bir hatırası olan Irene Adler"dı. "Bohemya'da Skandal" hikayesinde Sherlock Holmes ile beraber gizli fotoğrafı bulmak için serüvenin içine dalacak, hikayede hem yenilgiyi hem de zaferi bir arada bulacaksınız.
kızıl.png (1.94 MB)

Her şeyin başladığı nokta. Her polisiyeseverin aklına takılan sorunun cevabı...
Sherlock Holmes ve Dr. Watson nasıl tanıştı?
Polisiye edebiyatın en önemli dedektifi ile yakın arkadaşının öyküsü bu kitapta!

gloria.png (1.99 MB)


"Burada bazı gazeteler var," dedi dostum Sherlock Holmes, bir kış akşamı birlikte ateşin başında oturmuş konuşurken. "Sanırım ilgini çeker Watson. Bu sıra dışı Gloria Scott vakasıyla ilgili bazı belgelerden bahsediyor. Sulh Hâkimi Trevor'ın okuyunca dehşete kapıldığı bir mesajı yayınlamışlar."

Sherlock Holmes’in bu hikayesi, diğerlerinden ayrılan biçimde temelde Sherlock Holmes tarafından anlatılmıştır ve kendisinin müdahil olduğu ilk gizemli öyküdür. Kitapta Sherlock Holmes, henüz üniversite öğrencisiyken okuldan bir arkadaşının evinde geçirdiği tatil sırasında vuku bulan olay örgüsünü çözüyor.


albayın ölümü.png (2.11 MB)


“Suça her yerde rastlanır, mantığa ise ender.”

Albay Barclay’ın ölümü üzerine Sherlock Holmes'ten yardım istenir. Albayın eşi akşamki yardım toplantısından sonra eve döner; ancak alışılmışın dışında, kahvaltı odasına iner. Albay da bunun üzerine kahvaltı odasına gelir. Bir süre sonra ev çalışanları kavga sesleri duyarlar ve sonra sesler kesilir. Odanın kapısı kilitlidir ve çalışanlar bahçe camından odaya girdiklerinde Albayı ölü bulmuşlardır ve kapının anahtarı kayıptır.

Sayfaları çevirdikçe heyecan dozu artan bir Sherlock Holmes macerasıdörtler.png (2.18 MB)


Huysuz, karizmatik, kendisi için mutlaka gerekli milyonlarca ayrıntıyı zihin sarayının kıvrımlarında saklayan, yakın dövüş ustası, kimya ve simya üstadı, Baker Sokağı’ndaki 221 B numaralı evin dünyaca ünlü sahibi Sherlock Holmes; komik, heyecanlı ve bir o kadar aksiyon dolu maceralarıyla yeniden okurlarla buluşuyor… Sherlock Holmes ve arkadaşı Doktor Watson, Bayan Morstan’ın yıllar önce kaybolan babası ve kendisine gönderilen gizemli incilerin peşinden savaş zamanının Hindistan’ına uzanırlar. Araştırdıkları olaya bir cinayet de karışınca masum bir kadını korumak için atıldıkları macera, gitgide büyüyen bir tehlikeye dönüşür. Bütün işaretlerin gizemli bir hazineyi gösterdiği karanlık yolda Bayan Morstan ve babasının hikâyesi nasıl sonlanacaktır?.. Sherlock Holmes ve biricik ortağı Doktor Watson’ın maceraları, kaldığı yerden devam ediyor. Polisiye tarihine damgasını vuran Sir Arthur Conan Doyle’un kaleminden..
korku.png (2.12 MB)

Kadim Hür Adamlar örgütüne bağlı bir suç örgütü Amerika’nın Vermissa adı verilen maden kasabasında terör estirmektedir. Adalet dağıtmada sorumlu olan kişileri sindirerek her türlü suçu işleyen bu örgüt, vadide adeta korku İmparatorluğu kurmuştur.
Şantajlar, gizemli ölümler; bu Korku Vadisi adı verilen yerde artık sıradan bir vakıa olmaya başlamıştır.
Örgüt adeta bir suç makinasına dönüşmüştür.
Örgüt birçok ülkede faaliyet içinde olduğundan her yerde adamları bulunmaktadır.
Vadiden binlerce kilometre uzaklıktaki Londra’da bir malikanede işlenen cinayet bütün kanıtlarıyla bu Korku Vadisini işaret etmektedir.
Ünlü dedektif Scherlock Holmes ve onun yakın dostu Doktor Watson bu cinayetin aydınlatılmasında olağanüstü çaba harcalar.
Sherlock Holmes serisin gizem ve heyecan dolu bu romanını soluksuz okuyacaksınız.

Kitap Özellikleri

Basım Yılı 2019
Baskı 1
Cilt Durumu Karton Kapak
Dil Türkçe
Ebat 12,5 x 19,5
ISBN-10 978605852558x
Kağıt Türü 3. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı 224+176+176+160+152+160+160+224
100 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
kargo.png (12 KB)
ayni-gun-kargo-669x371.png (26 KB)
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (2)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.