Tefsir Tarihi

%33
44,00 TL
29,50 TL
%33
%33
44,00 TL
29,50 TL
Kazancınız:14,50
RAVZAA.png (107 KB)
Kitap Açıklaması

İnsanın bilgi kaynakları farklıdır vahiy de bunlardan birisidir. İslami telakkiye göre Kur'an bilgi kaynaklarının başında gelir. Bu yüzden Müslümanlar onun hakkındaki her tür ilmi faaliyete büyük önem vermişlerdir. Dolayısıyla onun öğrenilmesi ve anlaşılması indiği günden itibaren başlamış zaman ilerledikçe öğrenme ve anlaşılma çalışmaları daha sistematik ve pratik şekil almıştır. Bu amaçla eğitim kurumları kurulmuş âlimler hem ders vererek hem de kıymetli eserler yazarak tefsir ilminin gelişimine katkıda bulunmuşlardır.

İlmi araştırma ve çalışma alanlarının geliştiği ve çeşitlendiği günümüzde tefsir bağımsız bir ilim dalıdır. Tefsir ilmi başlangıçtan bugüne kendi içinde ulûmu'l-Kur'ân tefsir usûlü Kur'an'ı tefsir etme Kur'an'ın çeşitli açılardan araştırılması ve kıraat gibi alt dallarda devam edegelmiştir. Biz bu konuların hepsine birden Tefsir Tarihidiyoruz. Tarih boyu Kur'an üzerine yapılan çalışmalar bir tefsir edebiyatı hazinesidir. Son üç asırda buna Kur'an'ın dünya dillerine tercümeleri eklenmiştir.

Tefsir TarihiKur'an'ı anlama ve yorumlama çabalarının tarihidir. İşte bu kitap tefsirin hikâyesini süreç içinde tefsirdeki gelişmeleri ve iz bırakmış şahısları tefsir ürünlerini ve edebiyatını Kur'an ve tefsir anlayışlarını değişme ve yenilikleri aktarmaktadır.

Kitap Özellikleri
Barkod9786058096868
Basım Yılı2019
Baskı1
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat16 x 24
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı320
Yazarİsmail Çalışkan
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (3)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.