Kuranı Kerim Kelime Meali & Kelime Türkçe Okunuşu 5,li Fihristli Orta Boy (H-18)

%40
125,00 TL
75,00 TL

Kuranı Kerim Kelime Meali & Kelime Türkçe Okunuşu 5,li Fihristli Orta Boy (H-18)

%40
%40
125,00 TL
75,00 TL
Kazancınız:50,00
RAVZAA.png (107 KB)
Kitap Açıklaması

Kur'an-ı Kerim Bilgisayar Hatlı Çok Kalay Okunuşlu Arapça Hat Satır Arası Kelime Meali ve Türkçe Transkriptli Tecvidli Okunuş ve Açıklamalı Meal

Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerimi okuma anlama ve insanlığa sunduğu mesajları kavrayıp yorumlama ile ilgili bugüne kadar birçok çalışma yapılmıştır. Yapılan bu çalışma da bunlardan biridir.Bu çalışma kulluk kitabımız Kur'an-ı Kerim'i doğru bir şekilde Arapçasından okuma her şeye rağmen okuyamayanlar için Türkçesinden okuma ve okuyucuyu Kur'an'ın kelime ve anlamlarıyla yûzyûze getirme her kelimenin manasını merak edip öğrenmek isleyen herkese yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Aynca kırık mana dediğimiz bu anlamlardan meal çıkarma zor olacağından hemen yanına her ayetin düz meali verilmiştir. Kısacası biz bu çalışmayla herkesi Kur'an'la buluşturmayı hedefledik.MUHTEVAKapsamlı bir çalışma sonucu hazırlanan bu Kur'an-ı Kerimde; Arapça Hat Türkçe okunuş Satır Arası Kelime Meali Kur'an-ı Kerim Meali tam metni bir arada verilmiştirBu Çalışmanın en bariz özelliği okuyucuyu Arapça Hat Türkçe okunuş. Satır Arası Kelime Meali ile bire bir yüzyüze getirmesidir.

METODUMUZArapça hat Türkçe okunuş satır arası kelime meali aynı renkle renklendirilerek gösterilmiştir.Türkçe okunuşta okuyucuya kolaylık olması açısından bazı kelimeler bölünürken sonra gelen kelimede bulunan (el) takısı önce gelen kelimenin okunuşu ile birlikte verilmiştir.Kur'an kelimelerinin ihtiva ettiği mana zenginliğinin gösterilmesi açısından aynı kelimelere Türkçede anlamı birbirine yakın olan manalar verilmiştir.Örnek: (İnne) Şüphesiz Muhakkak Herhalde Celalim hakkı için...vb.Ayetlerin kelime meali ile toplu meal motamot aynı verilmemiştir. Kelime meali sayfa tasarımı açısından daha kısa daha öz verilmiştir.Her kelime geçtiği yerde ne anlama gelmişse o gösterilmiştir.Bazı sure başlarında bulunan Elif Lam Mim; Elif Lam Ra Ta Ha gibi Huruf-u Mukattaalara mana verilmemiş olduğu gibi bırakılmıştır.Anlam bütünlüğünden dolayı bazen birden fazla kelime birleştirilerek toplu mana verilmiştir.Edatlar ism-i mevsuller zaman zarfları yerine göre bağımsız yerine göre de kendinden önceki ve sonraki kelimelerle değerlendirilmiştir.Vav harflerinin altına "ve " kelimesi her yerde kullanılmamıştır. Bazı fiillerin başında olumsuzluk eki gelir. Bu fiillerden sonra da olumsuzluğu yok eden istisna edatı (illa) gelir.Bu durumun olduğu yerlerde yandaki meale uyularak kelimelere mana verilmiştir.HATIRLATMA:Asıl olan Kur'an'ı Arapçasından okumaktır. Her şeye rağmen Arapçasından okuyamayanlar için her kelimenin altında gösterilen Transkriptsiyon işaretlerine uyulduğu takdirde daha az yanlışsız okunacağını hatırlatırız. Çalışmamızı yaparken büyük bir titizlik göstererek hataları asgariye indirmeye gayret ettik. Buna rağmen ehil olanların yapacakları tenkitler eksikliklerimizin giderilmesinde bizlere yol göstereceğini ve bunun için onlara duacı olacağımızı ifade etmekisteriz. Çalışmak bizden basarı ise Allah'tandır.

Kitap Özellikleri
Barkod9786058641914
Basım Yılı2018
Baskı3
Cilt DurumuCiltli
DilArapça, Türkçe
Ebat16,5 x 24
ISBN-106058641914
ISBN-139786058641914
Kağıt TürüŞamuha Kağıt
Sayfa Sayısı624
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.