Tefsir Tarihi (Tek Cilt)

%33
100,00 TL
67,00 TL
%33
%33
100,00 TL
67,00 TL
Kazancınız:33,00
RAVZAA.png (107 KB)
Kitap Açıklaması

Tefsir tarihi adıyla sunduğumuz bu eserde Müslümanların mukaddes kitabı ve insanlığın hidayet rehberi olan Kur'ân-ı Kerîm'i açıklama vazifesi Yüce Allah tarafından kendisine verilen Hz. Peygamber'in ve onun varisleri durumunda olan din âlimlerinin onu nasıl tefsir ettiğini ortaya koymaya çalışacağız.

Memleketimizde İstanbul Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi'nin kapanışı ve latin harflerinin kabulü sebebiyle İslâmî ilimleri araştırma sahasında kısa bir boşluk meydana gelmişti. Yüce dinine son derece bağlı bulunan Müslüman Türk Milletinin manevî dinî ihtiyacını ve arzularını yerine getirmek üzere Ankara Üniversitesine bağlı bir İlâhiyât Fakültesi kurulmuş 1949-1950 ders yılında tedrisata başlamıştı. İmâm-Hatip okullarının kurulması Yüksek İslâm Enstitülerinin tesisi ve bugün bu enstitülerin İlâhiyat Fakültelerine dönüştürülmesi neticesinde katedilen mesafe sayesinde bu okullarda okuyan değerli ve çalışkan gençlerin yukarıda bahsettiğimiz boşluğu kapatacak seviyede ve kapasitede olduklarına eminim. Bunların İslâmiyet alanındaki araştırmalarını metod bakımından Batı'daki İslâm tetkikleri seviyesine ulaştıracakları kanaatindeyim.


Elli seneye yakın bir zamandan beri İlâhiyât Fakülteleri ve Yüksek İslâm Enstitülerinde verdiğim tefsir tefsir usûlü ve tefsir tarihi derslerim esnasında müşâhede ettiğim husus tefsir tarihi alanında yeterli araştırmaların yapılmamış olmasıdır. Hem bu eksikliği gidermek hem de değerli öğrencilerimize ufak bir yardım sunmak ve ilerideki çalışmalarında mütevâzi bir rehber olmak ve diğer din kardeşlerimizin de ilmî meraklarını gidermek için bu nâçiz eserimi sunmaktan bahtiyarlık duymaktayım.

Kitap Özellikleri'''''''''''
Barkod9789756004746
Basım Yılı2009
Baskı4
Cilt DurumuCiltli
DilTürkçe
Ebat24x16
Kağıt Türü1. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı814
YazarProf. Dr. İsmail Cerrahoğlu
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.