Muhtasaru′l Kuduri (Ciltli)

%50
100,00 TL
50,00 TL
%50
%50
100,00 TL
50,00 TL
Kazancınız:50,00
Kitap Açıklaması

Kuduri'nin el-Muhtasar'ı, Hanefi mezhebinde en çok güvenilen ve üzerine en çok şerh yazılan temel metinlerden biridir. Hanefi fıkıh literatüründe "el-Kitab" denildiği zaman Kuduri'nin bu eseri kastedilir.
Muhtasaru’l-Kudurî kitabı uzun yüzyıllar Hanefi fıkhını öğrenmek isteyenlerin başucu kaynağı olmuştur. Bu kitapta Kudurî’nin Muhtasarı, karşılıklı sayfalar halinde Arapça-Türkçe olarak konumlandırılarak tercüme edilmiştir. Kitap tamamen maddelendirilmiş olup bu sayede Arapça-Türkçe arasındaki ilişkinin daha kolay takibi amaçlanmıştır.
Kudurî’nin el-Muhatsarı’nın diğer tercümelerinden farklı olarak bu kitapta Hanefi mezhebi imamlarının görüşlerinin nakledildiği konularda tercih edilen görüşe dipnotlarda işaret edilmiştir. Aynı şekilde anlaşılması muğlak yerlere, Kudurî’nin şerhlerinden ilgili açıklamalar dipnot olarak eklenmiştir. Önsözde belirtilen konuların özetleri bölüm sonlarına şemalaştırılarak eklenmiştir. Bunların dışında kitabın sonuna klasik ölçü birimlerinin bugünkü karşılıklarının yer aldığı bir tablo ve kısa bir fıkıh sözlüğü eklenmiştir.

Kitap Özellikleri
Basım Yılı2020
Baskı1
Cilt DurumuCiltli
DilTürkçe
Ebat17 x 24
ISBN-106257980395
Kağıt TürüŞamua Kağıt
Sayfa Sayısı864
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.